Şifalı bitkiler nasıl toplanır

Şifalı bitkiler nasıl toplanır ?

Şifalı bitkiler nasıl toplanır? Şifalı bitkiler ile krem nasıl hazırlanır? Şifalı bitkiler ile öz su nasıl çıkartılır? Şifalı bitkiler ve faydaları nelerdir? bilgilendirici makalemizi okuyarak sizlere yardımcı olmamızı sağlayabilirsiniz.

Şifalı bitkiler nasıl toplanır ?

Şifalı bitkiler insan sağlığı açısından ne kadar önem taşıdığı bir gerçektir.Her bitki bünyesinde, tedavi edici özelliğine göre şifalı maddeler taşır.

Şifalı bitkilerden bu etkiyi elde edebilmek içinde önemli şartlar vardır.Bu şartlar,doğru seçilen bitkinin zamanında toplanması,kurutulması,kullanıma hazırlanması ve saklanması olarak sıralanabilir.

Şifalı bitkileri kendisi toplamak isteyen kişilerin,bu konuda en azından temel bilgilere sahip olması gerekir.Bu bilgilere sahip olup olmadığını kişi kendisinde tespit edebilir.

Kişi kendisinde bu durumu;

Aradığı bitkiyi tabiatta hiç bir soru işaretine yer bırakmayacak kesinlikte bulunması gerekir.

Bazı bitkilerin zehirli ikizleri olduğunu bilmelidir.

Zehirli olduğundan dolayı ölüm tehlikelerine yol açabilecek bitkilerile kendisini veye bir yakınını tedavi etmeye kalkışmaması gerektiğini bilmelidir.

Herhangi yerlerden bitki toplayabileceğine,hangi çayırların,tarla ve orman kıyılarının, çevre kirliliğine maruz kalıp kalmadığına karar verme yetkisine sahip olmalıdır.

Bitkilerin şifalı gücünden en fazla faydayı sağlayabilmesi için,onların hangi mevsimde ve günün hangi saatinde toplanması gerektiğini bilmelidir.

Bitki çayı hazırlayabilmek için,bitkinin hangi tarafının tertibe hazır hale getireleceğini bilmelidir.Örneğin;Çiçek, kök, meyve, tohum, yaprak, kabuk

Bir sonraki toplama mevsiminde toplanabilmesi için bitkilere zarar vermemesi gerekir.Planlı bir şekilde toplanmalıdır.

Şifalı bitkiler kendisi toplamak isteyen kişinin,yanlışlıkla zehirli bitkileri toplayıp kişilerin sağlıklarına zarar verebileceğini bilmeli,sorumluluğun altına girmeyi göze almalıdır.

Bilmediği bitkiyi kesinlikle toplamamalıdır.

Şifalı bitkilerden fayda görmenin en önemli şartlarından biride,bitkilerin kalite durumudur.İstediği kıvama ulaşmayan bitkilerin şifa verme oranı istenildiği gibi olmayabilir.Merak ettiklerinizi uzman temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.Şifalı bitkiler konusunda uzman temsilcilerimiz sorularınızı yanıtlayacaktır

Şifalı Bitkiler Nasıl Toplanır

Şifalı bitkiler nasıl toplanır? Şifalı bitkiler ile krem nasıl hazırlanır? Şifalı bitkiler ile öz su nasıl çıkartılır? Şifalı bitkiler ve faydaları nelerdir

Bizleri bu kelimeleri aratarak buldunuz: şifalı bitkiler nasıl toplanır, şifalı bitkilerin toplanması, şifalı bitkilerin toplanma zamanı, şifalı bitkilerin kurutulması, şifalı bitkiler hangileridir, şifalı bitkilerden krem nasıl yapılır,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir