Şifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler

Şifalı bitkiler hakkında merak ettikleriniz? Şifalı bitkiler kullanımları nasıldır?Hangi bitki hangi hastalığı tedavi eder? Şifalı bitkiler rehberi uzmanların kaleminden hazırlamış olduğumuz bu değerli bilgiler ışığında merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

Şifalı bitkiler yüzyıllarca önce faydalarından keşfedilmiş,”Kuran-ı Kerim” ayetlerinde yerini bulmuş şifalı bitkilerin kısmen faydalarından bahsedeceğiz.

Sağlığı korumak ve bir rahatsızlık durumunda iyileşme çareleri arayabilmek, dini bir görevdir.Tedbir takdire mani değildir.İslam dinimizde sağlığımızı korumak tavsiye ve emirlerle mevcuttur.

ALLAH(c.c.) ayet-i kelimesinde ”Kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayın” buyurmaktadır.Bakara 195

Sağlığı korumak lazım,hasta olduğumuzda ise sabretmek.Maddi ve manevi çarelere başvurarak tedavi arayışına girmek ise görevimizdir.

Her insanın rahatsızlandığında ve dertlendiğinde çare aramak için yaptığı her hareket onun görevidir.

Şunu bilmemiz gerekirki,hakiki şifa verenin ALLAH(c.c) olduğunu unutmamalıyız.Doktoru’Da verdiği ilacında,yapılan tedavininde sadece sebep olduğunu unutmamalıyız.

Sağlığını koruyamayan kimse günah işlemiş olur.Dinimiz tedaviyi emretmiştir.Vücut insana emanettir.

ALLAH c.c. Resul-u Muhammed mustafa (s.a.v)

Resul-i ekrem efendimiz hastalık zamanlarında o günün şartları ile tedavi olmuştur. Peygamberimize sorulan sorulardan biri ”Ey ALLAH’ın resul’ü tedavi olalımmı?”diye soran bir müslümana verdiği cevap’da ise”Ey ALLAH’ın kulları tedavi olunuz.Şüphesizki ALLAH her hastalığın şifasını vermiştir.Ancak bir hastalık müstesnadır.O da yaşlılıktır.

Diğer hadis-i şeriflerinde ise”Allah’u teala derdi ve devayı indirdiği gibi,her dert için bir deva yaratmıştır.Tedaviye devam ediniz.fakat haram ile tedaviden uzak durunuz.

Musa a.s hastalandığında ALLAH c.c deeva istemişti.ALLAH(c.c.)şu bitki senin şifandır.Buyurmuştu.Musa a.s. o ilacı kullandı.Fakat iyi olmadı.

Tekrar müracaatta bulunduğunda aynı otu şifa olarak buyurdu.Tekrar kullandıktan sonra hastalığına şifa bulamadı musa a.s. yeniden müracaat bulunduğunda bir tabibe gitmesini beyan buyurdu.

Yüce yaradan.Emredilen tabibe gittiğinde daha önce beyan edilen bitkiden ilaç tavsiye etti.O ilacı tabibin tarifi üzerine kullanan musa a.s şifasını buldu.

Musa a.s ya rabb daha önce aynısı kullanmama rağmen şifa bulamadım.Emrettiğin tabibe gittiğimde aynı ilacı kullandırdı.Kullandım,iyi oldum.Bunun hikmeti nedir?

ALLAH c.c buyurdularki

”Ya Musa! Her kulum hastalığında bana müracaat edemez.Her ilmin tahsili içib ehline müracaat etmek gerekir.Bunun içindirki o hekimin tarifinden istifa ettin.”

Resullullah efendimiz tedavi olması,hane halkından ve Ashab-ı kiram’dan hasta olanların tedavi olmalarını emretmesi,bu hususta en güzel örnektir.

Aziz ve celil olan ALLAH(c.c.)dermanını vermediği hiç bir hastalığı yaratmamıştır.Onu bilen bilir bilmeyen bilmez.(buhari)

Hadis-i şerif’inden hareket edilerek pek çok rahatsızlıklara karşı asırlar boyunca şifalı bitkilere başvurulmuş,günümüzde modern tıp en ileri seviyede olduğu halde,aynı şekilde bu başvurular devam etmektedir.

Her zerresinde ulu bir sır bulunmaktadır.ALLAH (c.c.) onların her birine şifa koymuştur.Nasıl bir şifa koyduğunu yanlızca O bilir.İnsanlar ise şifanın ne şekilde nerede olduğunu arayarak bulabilirler.

Şifalı Bitkiler

Derdin şifasını arayarak bulmak,bunun için mücadele etmek çaba sarfetmek ve şifa arayış yoluna çıkarken edilen niyet dahi önemlidir.Yukarıda bir çok hadis ve ayetlerde belirtildiği gibi herderdi veren ALLAH’dır Şifasını verende ALLAH’dır.

Bilindiği üzere tıbbi bitkiler dünya’da yeniden ilgi görmeye başladı.Bazı ağır hastalıklarda tıbbi tedavi ve ilaçlardan netice alamayan kimseler,son bir ümit olarak yakın çevrelerinden duydukları bitkilerle tedavi ile şifa beklemektedirler.

Şifalı Bitkiler ile tedavi binlerce yıllık tecrübe ile sabittir.Her bitkinin bir ve birden çok şifa verdiği bilinmektedir.

Yediğimiz meyve ve sebzelerin hemen hemen hepsi tedavi edici özelliğinin yanı sıra,üstün bir koruyucu özelliğine sahiptir.Bugün kullanılan ilaçların hepsinin terkibinde,birden fazla bitki kullanılmaktadır.

İlaç ham maddelerin ise büyük bir kısmının bitkilerden elde edildiği bilinmektedir.

Sentetik ilaçların kullanımında istenmeyen yan etkiler bulunmaktadır.Şifa getirmeye çalışırken bir çok yan etkiyide birlikte getirmiştir.Bitkiler ise hiç bir yan etki göstermezler.

En küçük bir rahatsızlığımızda bile doktora başvurduğumuzda yenilecek ya da yenilmeyecek yiyecekleri hastasına mutlaka aktarmaktadır.

Bitkisel tedavi son zamanlarda,kurum ve kuruluşlarca gün yüzüne çıkartılarak reçetelere yazılmaktadır.Doktorların bu konudaki eğitim seminerleri düzenlenmeye başmalıştır.

Tedavi’ye yeni sunulan bir çok ilaç,insanlarda uzun süre denenmeden piyasaya verilmektedir.Bunların bazılarının yan etkileri uzun yıllar sonra kendilerini göstermektedir. Tedavisi zor olan hastalıklarıda beraberinde getirmektedir.

Halbuki uzun yıllar kullanılan bitkilerin, yan etkileri var isede bilinmektedir. Gereken tedbirler alınarak tahribat giderilmektedir.Bitkilerin yan etkisi verilen dozun dışında kullanılmasından kaynaklanır.

Unutmayınki şifayı veren ALLAH (c.c.)’dır.

”Hastalandığım zaman bana şifa veren ALLAH’tır! (şuara:80)

Şifalı Bitkiler

Şifalı bitkiler hakkında merak edilenler.Uzmanların bitkiler hakkındaki yazıları.Şifalı bitkilerle tedavi yöntemleri hepsi sifaadresi.com’da

Bizi bu kelimeleri aratarak buldunuz: şifalı bitkiler,şifalı bitkiler rehberi,şifalı bitkiler isimleri ve faydaları,şifalı bitkiler nelerdir,şifalı bitkiler ansiklopedisi,şifalı bitkiler kitabı,hastalıkların şifalı bitkileri,şifalı bitkiler listesi,şifalı bitkiler ahmet maranki,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir